Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 30 грудня 2018 року

Політолог Володимир Фесенко про головні здобутки і прорахунки України в 2018 році

Політолог Володимир Фесенко про головні здобутки і прорахунки України в 2018 році
Головним внутрішньополітичним досягненням України в 2018-му році є створення єдиної Православної церкви, а на зовнішньому фронті – результативне протистояння Російської Федерації на міжнародній арені. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Головними досягненнями влади у внутрішній політиці в році, що минає, експерт вважає збереження відносної стабільності у країні, забезпечення її обороноздатності та підтримку «нехай навіть відносно невеликого, але економічного зростання на рівні близько 3%».

Однак найважливішою позитивною подією року, аналітик назвав створення єдиної помісної Православної церкви України.

«Головна подія, як з історичної, так і зі стратегічної точок зору, хоча вона має і міжнародний вимір, це, звичайно ж, створення помісної православної церкви та фактичне надання їй автокефального статусу. Очевидно, цього б не сталося без активної ролі президента, УПЦ Київського патріархату і парламенту»
Водночас політолог не зміг назвати головний прорахунок влади у нинішньому році. Однак, за його словами, непрямим негативним фактором є вимушене рішення уряду підвищити ціну на газ і комунальні тарифи, що мало негативну реакцію населення.

«У влади не було іншого виходу, як підвищити ціну на газ і комунальні тарифи для населення, оскільки Україна накопичила великий зовнішній борг і потребувала запуску нової програми макрофінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Києву слід було або домовлятися з МВФ і йти на це непопулярне рішення, або виникла б загроза дефолту, що призвело б до катастрофічних наслідків для курсу національної валюти. Тому це рішення складно назвати прорахунком уряду, але з точки зору взаємодії держави і простого громадянина, це виявилося не дуже позитивною подією» — Володимир Фесенко, політолог

У зовнішній політиці головним досягненням України в році, що минає, Володимир Фесенко вважає успішне і результативне протистояння Російської Федерації на міжнародній арені. В якості прикладу, політолог назвав виграш Києвом двох важливих міжнародних арбітражів: перемогу «НАК «Нафтогаз України» над компанією «Газпром» у Стокгольмському арбітражі та відсудження «Ощадбанком» $1,3 мільярда збитків за захоплення банківських активів внаслідок незаконної анексії Криму.

Також серед досягнень року експерт назвав зрив українськими дипломатами і західними партнерами спроб повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи, а також подача нашими дипломатами до ООН двох резолюцій стосовно ситуації у тимчасово окупованому Криму.

Головним прорахунком аналітик назвав «заморожування» переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі, а також зростання напруженості у відносинах із країнами-сусідами.

«Проблеми України є традиційними і багато в чому залежали не від нас, а від дій Кремля. Так, у році, що минає, де-факто припинилися переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Стагнація переговорного процесу, особливо у Нормандському форматі, – це головна проблема. Однак це сталося не з вини Києва, а з вини Москви. Ще одна проблема – збереження певної напруги у відносинах із деякими нашими західними сусідами. Я маю на увазі, перш за все, Угорщину. Хоча ближче до кінця року переговорний процес активізувався і частину проблем вдалося вирішити. МЗС України застосував деякі певні інструменти для вирішення проблем, що накопичилися з Будапештом ще з минулого року»

Джерело: UA.NEWS

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет