Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 15 січня 2019 року

До яких санкцій проти Росії готові в ЄС і США?

До яких санкцій проти Росії готові в ЄС і США?
Нових європейських санкцій проти Росії у зв’язку з кризою в Керченській протоці не буде. США можуть посилити санкції. Але очікувати на обмеження для Росії в банківській сфері немає підстав.

Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Як зауважує експерт, наразі завдання максимум для України – продовження вже існуючих санкцій. ЄС продовжив їх на півроку, але, в основному, саме через кризу в Керченській протоці.

В ЄС цілий ряд країн все активніше ставить питання про зміну характеру санкцій проти Росії. Не скасовувати, а переглянути санкційну політику. І це проблема для нас. Якщо після президентських виборів в Україні почнеться активний етап переговорів, може бути реалізована ідея німецького екс-міністра закордонних справ Штайнмайєра – зниження санкцій в обмін на конструктивні дії Росії. Перш за все, реальне припинення вогню на Донбасі,
– говорить Володимир Фесенко.

Тим більше, наголошує фахівець, у цьому році – вибори до Європарламенту, і очікується посилення представництва сил, пов'язаних з Росією. У Москви з'явиться новий інструмент лобіювання своїх інтересів. В кінці року може піти у відставку канцлер Німеччини Ангела Меркель. Це сильно вплине на переговорний процес з врегулювання конфлікту на Донбасі. Мінські угоди і Нормандський формат тримаються на особистому авторитеті Меркель. Тому будуть нові виклики в переговорах.

При цьому експерт не виключає введення персональних санкцій проти тих, хто відповідальний за інцидент у Керченській протоці. А посилення санкцій ЄС проти Росії імовірне в кількох випадках. По-перше, в разі, якщо Росія почне агресивні масштабні дії проти України. По-друге, в цьому році починається суд по збитому Росією "Боїнгу-777". І в ЄС почнуть вимагати видачі і покарання винних.

США можуть посилити санкції проти Росії – окремих персоналій і компаній, але у них реалізується тактика поетапного режиму. Очікувати на обмеження діяльності Росії в банківській сфері немає підстав. На Заході популярна думка, що посилення санкцій означатиме посилення протистояння з Росією. І Кремль відповідатиме на ці виклики, що може привести до ескалації конфлікту з Україною і агресії Росії проти сусідніх європейських країн, – зазначив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, нещодавно екс-посол США в Україні Джон Гербст, заявив, що США можуть надати Україні зброю і ввести нові санкції проти Росії протягом двох-трьох місяців у зв'язку з агресією Росії в Керченській протоці. Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив. що "символічні санкції" обмеження проти Росії за її агресію у Керченській протоці не мають змісту. Відтак наразі в ЄС обговорюють можливість запровадження нових «справжніх» антиросійських санкцій. Голова МЗС додав, що серед основних ідей – додаткові санкції щодо російських портів та російських суден.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет