Німеччина може використати зняття санкцій США з російського олігарха у своїх цілях, – експерт

Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Компанії Дерипаски тісно пов'язані з американським бізнесом. США не вводять санкції проти Росії чи Ірану, якщо вони можуть болісно вдарити по американській економіці. Вони домовлялися з Дерипаскою, шукали компроміс, щоб він пішов з керівних органів цих компаній. І це стало приводом для зняття санкцій", – зазначає Фесенко.
Що відомо про санкції проти Олега Дерипаски?
19 грудня стало відомо, що Міністерство фінансів США планує зняти санкції з компаній російського олігарха Олега Дерипаски, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія "Русал". Санкції були введені США в квітні 2018 року проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.
В переліку опинилось 38 російських багатіїв, серед яких і Олег Дерипаска. Акції компанії "Русал" Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій. Щоправда, 27 січня США зняли санкції з трьох компаній російського олігарха Олега Дерипаски, які потрапили під обмеження в квітні 2018 року – "Русал", En + і "Євросибенерго"
Водночас експерт не виключає, що зняття санкцій з Дерипаски може стати аргументом для європейців, особливо Німеччини, в суперечках з США щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2".
Німеччина не відмовиться від антиросійських санкцій, поки Меркель обіймає посаду канцлера. Але історію з Дерипаскою німці можуть використовувати як аргумент в суперечках з США по "Північному потоку-2". Якщо американці захищають свій бізнес, то чому німці не можуть робити те ж саме,
– говорить Фесенко.
Крім того, на його думку, якщо Путін піде хоча б на припинення вогню на Донбасі або погодиться на інші компроміси, то може бути реалізована ідея екс-міністра закордонних справ Німеччини Штайнмайера, яка передбачає пом'якшення санкцій.
Що таке "Північний потік-2" та чим він загрожує Україні?
Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2".
Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія.
Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
Єврокомісія запропонувала Україні укласти договір щодо використання її газотранспортної системи на щонайменше наступні десять років. Мовляв, та хотіла б зберегти об'єми транзиту російського газу через українську ГТС.
Матерiали по темi:
Мир с Россией. Нужно ли проводить референдум и чем это грозит?
Игра в "полуинтеграцию": каково будущее Украины в рамках "Восточного партнерства"
Важна оценка действий России: зачем Украине слушание дела о захвате моряков в морском трибунале
Експерт пояснив причину дострокового відкликання посла США в Україні Марі Йованович
Политолог оценил итоги обсуждения Лаврова и Помпео ситуации в Венесуэле
"Ускорили процедуру": политолог пояснил, почему США отозвали Йованович
Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.