Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 4 лютого 2019 року

В Україні є політтехнологи, які використовують фальшиві рейтинги, – Фесенко

В Україні є політтехнологи, які використовують фальшиві рейтинги, – Фесенко
Більшість українських політиків переконані, що на виборців впливають не так дані соціології, як оцінка шансів кандидата чи політичної сили на виборах. Тому, щоб підвищити свої шанси, виборцям треба демонструвати позитивну динаміку і показник можливої перемоги. Відповідно, з’являються і політтехнологи, які схильні оприлюднювати фальшиві рейтинги.
Про це на круглому столі «Соціологія і вибори: аргумент для розумного вибору чи маніпуляції?», який транслював телеканалі ZIK, говорив  політолог Володимир Фесенко.

«Для аналізу виборчих настроїв і розвитку політичної ситуації в Україні, можна говорити про те, що дуже часто намагаються дискредитувати справжніх соціологів. І проблема полягає не в тому, що з’являються фейкові дослідження, а у тому, що справжні соціологи потрапляють цілеспрямовано під тиск», – сказав Фесенко.

Він вважає, що оскільки про це говорять у суспільстві, відповідно з’являються тези, що усі брешуть і не має справжньої соціології.

«Тема соціологічних досліджень є дуже актуальною. Тому що у січні ми вже побачили деякі сумнівні дані від невідомих організацій, які заявляли, що вони проводили соціологічні опитування», – розповів він.

Але попри негативні відгуки, слід зазначити, що соціологічні дослідження все ж допомагають тим виборцям, які схильні робити раціональний вибір, а не емоційний.

«Людина, яка керується емоціями, сприймає соціологію дуже опосередковано. Тому багато хто з політиків переконані, особливо серед політтехнологів, що на багатьох виборців впливають не стільки дані соціології як такої, скільки оцінка шансів кандидата чи політичної сили на виборах», – зазначив Фесенко.

За його словами, йдеться про неправдиву позитивну динаміку, яка мала б допомагати тим політиками, які мають низькі рейтинги.

«Якщо, наприклад, є аутсайдер і виборці вважають, що партія не пройде до парламенту або шанси кандидата не дуже високі, то і голосувати за нього не будуть. А щоб підвищити його шанси, виборцям треба демонструвати позитивну динаміку та достатньо високі рейтинги», – сказав він.

Саме тому, за словами Фесенка, і використовують показник впевненості у перемозі того чи іншого кандидата на виборах, де дуже часто використовують брудні технології.

«Подобається чи ні, але деякі політтехнологи схильні, на превеликий жаль, використовувати певні технології. І схильні, зокрема, до такої брудної технології, як фальшиві рейтинги. Тому ця проблема є і вона буде, поки ми не дійдемо до достатньої прозорості та належної реєстрації соціологічних центрів. Бо внутрішній контроль є дуже важливим», – наголосив Фесенко.

До слова, політолог Вадим Карасьов вважає, що високі рейтинги Зеленського можна пояснити просто. Останнє опитування проводилося у перших числах січня. Тобто тоді, коли всі інші кандидати відпочивали.
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет