Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 13 лютого 2019 року

Володимир Фесенко: закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО, не прискорить інтеграцію України до цих об’єднань

Володимир Фесенко: закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО, не прискорить інтеграцію України до цих об’єднань
Внесення змін до Конституції стосовно закріплення курсу України на інтеграцію в НАТО і Європейський союз, є спробою закріпити цей зовнішньополітичний вектор розвитку країни на майбутнє. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

На думку експерта, рішення депутатів є стратегічним і покликане законодавчо задекларувати курс України на інтеграцію в ЄС і НАТО на віддалену перспективу.

«Ухвалені зміни до Конституції є «запобіжником» на майбутнє. У середньостроковій перспективі – від 3 до 5 років і більше, – в Україні не очікується якихось змін, що можуть суттєво змінити її зовнішньополітичний курс. Політичні передумови для реваншу проросійських політичних сил у країні відсутні. Однак сьогодні важко чітко прогнозувати події на віддалену перспективу. Ми вже маємо прецедент, коли за часів Віктора Януковича була спроба змінити зовнішньополітичний курс на позаблоковий статус, а відмова від євроінтеграції стала однією з головних причин кризи, що виникла наприкінці 2013 року. В цьому аспекті, ухвалений законопроект має виконувати роль «запобіжника» і не дозволити жодним політичним гравцям кардинально змінювати зовнішньополітичній курс країни»
Водночас політолог зазначив, що ухвалені зміни до Конституції не прискорять вступ України до ЄС і НАТО. Експерт нагадав, що процес вступу до цих наддержавних об’єднань потребує серйозних системних реформ: наближення країни до євростандартів, максимальне зниження рівня корупції, проведення реформи державного управління і т.п.

Крім того, Володимир Фесенко вважає, що для вступу до ЄС і НАТО, офіційний Київ має повністю врегулювати конфлікт на Донбасі. Інтеграція у європейські структури при збереженні нинішнього статус-кво на Сході, на думку аналітика, можлива лише «якщо принципово і кардинально зміниться характер відносин між країнами Заходу і Росією».

Ухвалення змін до Конституції саме зараз, експерт також пов’язав із наближенням президентських і парламентських виборів.

«Слід реально оцінювати ситуацію. Цей законопроект відповідає передвиборчим інтересам президента Петра Порошенка. Таким чином він демонстрував, що є головним гарантом збереження зовнішньополітичного курсу України. Насправді ж це не зовсім так, але це частина виборчої стратегії чинного глави держави» — Володимир Фесенко, політолог

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила проект Закону №9037 «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». Документ підтримала конституційна більшість парламенту – 334 народних депутати.

Законопроектом передбачене доповнення преамбули Конституції словами про підтвердження «європейської ідентичності українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України», а статті 85, 102 і 116 Основного закону доповнюються словами, що до повноважень президента, Верховної Ради і Кабміну, належать також забезпечення реалізації курсу на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

У документі зазначається, що реалізація закону, не потребуватиме додаткових видатків з бюджету та не передбачає обов’язкового проведення Всеукраїнського референдуму.

18 вересня 2018 року парламентський Комітет з питань правової політики та правосуддя підтримав цей документ. Згодом було оприлюднено його текст.

20 вересня законопроект був направлений на розгляд Конституційного суду. У листопаді суд визнав його таким, що відповідає положенням Основного закону.

Джерело: UA.NEWS

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет