Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 27 березня 2019 року

"Президент зрозумів, що далі зі США сваритися не можна"

— На першій зустрічі посол США в Києві дала мені список людей, від переслідування яких слід утриматися, — каже генпрокурор 54-річний Юрій Луценко. Інтерв'ю з ним вийшло в американському виданні The Hill 20 березня. — Моя відповідь була, що це неприпустимо, — продовжує. — Ніхто в цій країні — ні президент, ні парламент, ні посол — не зупинить мене в розслідуванні, якщо є злочин.

Також генпрокурор заявив, що ГПУ розслідує "злив" інформації у правоохоронних органах. Йдеться про те, що під час президентських виборів у США 2016 року стало відомо, що глава передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт фігурує у "чорній бухгалтерії "Партії регіонів".

Перед тим народний депутат Борислав Розенблат оприлюднив запис, на якому людина із голосом, схожим на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, розповідає, що допомагала кандидатові Гіларі Клінтон.

Наступного дня на публікацію відреагувало посольство США.

— Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності й мають на меті послабити репутацію посла Марі Йованович. Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні у боротьбі з корупцією, — заявили в американському посольстві.

22 березня ситуацію прокоментував президент Петро Порошенко.

— Хотів би зазначити важливу роль Марі Йованович у справі просування українсько-американських відносин. Вона як представник США і президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, великого друга України і великого мого друга, має повну мою підтримку, — говорить Порошенко.

Юрій Луценко четвертий рік працює на посаді генерального прокурора.

Очолив ГПУ у травні 2016-го. До цього був головою фракції "Блок Петра Порошенка". Ішов другим у партійному списку на парламентських виборах.

— Навряд чи Луценко зробив таку заяву за власною ініціативою. Швидше всього, у цьому був інтерес президентської команди, — каже політолог 60-річний Володимир Фесенко.

— Команда Порошенка вже понад рік намагається усунути Йованович з посади посла США. Поки це виходило не дуже вдало. Вона допрацює і за кілька місяців повернеться у свою країну. Цьогоріч відбудеться планова ротація, в Україні з'явиться новий посол США.

Наші політики хотіли дискредитувати посла і ту інформацію, яку американське дипвідомство може надсилати до Вашингтона — про події в Україні, пов'язані з виборами, корупцією в оборонному секторі.

Чому саме Луценко? Якщо робити поширювачем таких заяв Борислава Розенблата, який перебуває під слідством НАБУ, то це виглядатиме сумнівно (Розенблата підозрюють в отриманні хабара від представника іноземної компанії за сприяння у видобутку бурштину. — ГПУ). Потрібна була серйозніша персона.

Держдеп США став на бік Йованович, то далі сваритися не можна.

Помилка в тому, що нам не варто втручатися у внутрішні американські чвари. Хотіли підставити Йованович, Ситника з НАБУ, а ефект вийшов прямо протилежний.

Ця історія принципово не вплине на відносини України й США. Швидше, на ставлення Вашингтона до Луценка. І додасть негативних балів до команди Петра Олексійовича. Якщо навіть Порошенко переобереться на другий термін, американці можуть надіслати сигнали, щоб Луценко пішов з посади генпрокурора.

Джерело: Gazeta.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет