Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 17 квітня 2019 року

Політолог про звільнення Савченко: Силовики розуміють, що Порошенко програє і не знають, що робити

Політолог про звільнення Савченко: Силовики розуміють, що Порошенко програє і не знають, що робити
Слова радника президента Юрія Бірюкова, який пов’язав звільнення Надії Савченко та Володимира Рубана з-під варти з ймовірною перемогою Володимира Зеленського, є свідченням того, що в команді Петра Порошенка відбувається «інтелектуальна деформація». Таку думку в коментарі InfoResist висловив політолог Володимир Фесенко.

«Скасування закону про незаконне збагачення тут теж «ЗЕреванш» (Бірюков в словах про Зеленського згадав скасування статті 368-2 – ред.). Хоча конституційний суд контролюється людьми президента. Взагалі, дивна логіка. Тепер виходить у всьому поганому або у всьому незрозумілому, що відбувається, в тому числі у відомствах підконтрольних президенту виявляється винен Зеленський або це свідоцтво «ЗЕреванша». Це, м’яко кажучи, абсурдно, я б сказав патологічна, шизофренічна логіка. І це свідчення того, що в президентській команді відбувається просто вже, скажімо так, інтелектуальна деформація. Я думаю, що вже пора звертатися до психіатра з такою логікою», – сказав Фесенко.

Він припустив, що запобіжний захід Савченко і Рубану не продовжили з вини прокуратури, яку контролює найближчий соратник президента Юрій Луценко.

«Моє пояснення, це гіпотеза, не більше того, в даному випадку йдеться про банальний бардак і в СБУ й прокуратурі. Схоже, що зараз в пропрезидентських правоохоронних структурах просто царює хаос. Вони очевидно розуміють, що Порошенко програє. Вибачте за цей термін, багато накосячили. І тепер просто банально не знають, що робити і багато з тих пропагандистських справ, які були ініційовані, в тому числі справа Савченко і Рубана, вони зараз зависли і мабуть прокурори, які займалися, не мають ніяких чітких вказівок, як далі рухати цю справу. Тому і сталося ось це звільнення», – пояснив політолог.

На його думку, прокуратура зараз перебуває в ступорі, а сама справа Савченко і Рубана є «дуже дивною».

«Те, що Савченко навіть, скажімо так, обговорювала можливість ось тих дій, про які ми всі знаємо, на мій погляд, вже є фактом серйозного правопорушення. Як його можна оцінювати, яка ступінь її провини? Знову-таки це питання. Провокація це була чи не провокація? Це вже окрема тема. Але Савченко, мені здається, сама себе покарала за свій надмірний авантюризм і схильність до силових методів вирішення політичних проблем», – вважає Фесенко.

Він додав, що рішення суду по справі Савченко є показником того, що контроль президентської команди над судовою системою значно ослаб.

«А найголовніше, моє відчуття, просто банально, це ступор, який зараз панує в прокуратурі та СБУ. Саме через цей ступор, власне кажучи, прокурори не виробили ніяких дій, і запобіжний захід не був продовжений. Ось це саме, на мій погляд, проста, банальне, але, напевно, найбільш близьке до цього пояснення», – підсумував Фесенко.

Нагадаємо, що 15 квітня Броварський міжрайонний суд Київської області прийняв рішення відпустити народного депутата Надію Савченко та Володимира Рубана з-під варти. Суд ухвалив таке рішення, так як термін запобіжного заходу закінчився опівночі й не зміг обрати новий.

Джерело: InfoResist

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет