Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 11 липня 2019 року

Можуть бути несподіванки: чого варто чекати від зустрічі Зеленського і Трампа

Можуть бути несподіванки: чого варто чекати від зустрічі Зеленського і Трампа
На думку експерта, через неординарності двох керівників від можливого візиту Зеленського в Вашингтон можна чекати сюрпризів

Дата зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави США Дональда Трампа залежатиме від графіків двох керівників і часу проведення переговорів у "нормандському форматі". Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Крім того, на це може вплинути і те, що серпень – це період відпусток.

"Наш посол в США Валерій Чалий сказав, що ця зустріч можлива навіть наприкінці серпня. Але це була неофіційна заява. Візит узгоджується. Це завжди непроста історія, тому що треба зістикувати графіки двох керівників. Тут більшою мірою президент буде підлаштовуватися по графік Трампа. Це занадто важлива зустріч, щоб тут якісь свої умови ставити. Потрібно знайти вікно у Трампа. Крім того, треба розуміти, що серпень – час відпусток. Я думаю, з точки зору відпусток і графіка Трампа і буде організовуватися ця зустріч. Це або кінець серпня, якщо встигнуть, або початок осені. Також варто звернути увагу на те, що готується зустріч в "нормандському форматі" на вищому рівні. І тут треба зістикувати. Тут ще питання – яку зустріч провести раніше. Це теж зараз узгоджується. В принципі, логічніше було б спочатку з Трампом, але це моя суб'єктивна точка зору. Думаю, воно так і планується", – говорить Фесенко.

Як вважає політолог, від цієї зустрічі варто чекати сюрпризів, враховуючи неординарність особистостей Зеленського і Трампа.

"Щодо зовнішньої політики у Зеленського немає принципово нових поглядів. Але це Зеленський і це Трамп. Тут можуть бути несподіванки, чисто особистісні. До того ж навіть на зустрічі з Макроном Зеленський порушував якісь глобальні теми, наприклад кліматичну, що стало повною несподіванкою для Макрона. Зеленський схильний до нестандартних ходів. Може, у них є якась заготовка і для Трампа. І там, думаю, буде якась неформальна частина розмови. Дуже вони своєрідні. І, я думаю, у Трампа великий інтерес до Зеленського", – продовжує експерт.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що співголови Конгресового українського кокуса звернулися до спікера Палати представників США Ненсі Пелосі з ініціативою запросити Володимира Зеленського виступити на спільному засіданні Конгресу.

Раніше Зеленський повідомив, що його візит в США може відбутися цього літа.

В середині червня спеціальний представник США з питань України Курт Волкер повідомив, що точна дата візиту президента України до Вашингтона поки не визначена.

Нагадаємо, що 1 червня в Адміністрації президента України підтвердили, що  Дональд Трамп запросив Володимира Зеленського на офіційний візит до Вашингтона.

Джерело: Сегодня

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет