Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту

Стати шанувальником

Версія для друку 22 червня 2011 року

Міжнародний досвід структурних реформ

Міжнародний досвід структурних реформ
22 червня 2011 року Центр прикладних політичних досліджень «Пента» презентував аналітичну доповідь «Міжнародний досвід структурних реформ». Метою доповіді є аналітичний огляд міжнародного досвіду структурних реформ, як успішних, так і не дуже вдалих спроб їх здійснення.

Рік тому – у червні 2010 року – новий Президент України В.Янукович оголосив масштабну програму економічних реформ на період 2010-2014 рр.  На початку 2011 року Кабінетом міністрів України ініційовано амбітну програму інвестиційно-іноваційної діяльності Уряду. Мета цієї програми – підвищення конкурентоздатності і поступове наближення структури промисловості України до структури розвинених країн Європи та світу.

Але зараз є очевидним, що і соціально-економічне реформування і технологічна модернізація здійснюються не так швидко як планувалось, вони стикаються з серйозними внутрішніми перешкодами, з бюрократичною інерцією та адміністративним консерватизмом, з певним політичним та соціальним спротивом. У суспільстві розгортається гостра дискусія щодо напрямів, змісту та алгоритму здійснення реформ.

У цьому контексті знов стають актуальними вивчення, аналіз та застосування досвіду реформ, які здійснювались в інших країнах світу. Іноді не треба знов «вигадувати велосипед», а потрібно адаптувати до наших умов успішний досвід реформ в інших країнах  або проаналізувати чужі помилки, щоб не повторювати їх самим.

            У доповіді аналізується досвід пенсійних, адміністративно-територіальних і модернізаційних реформ на прикладі 13 країн світу (Аргентина, Бразилія, Грузія, Естонія, Індія, Індонезія, Казахстан, Латвія, Литва, Південна Корея, Польща, Російська Федерація, Чилі).

Аналіз процесів реформування у різних державах дає можливість визначити наступні загальні фактори ефективності реформ:

  • Послідовна та несуперечлива реформаторська політика держави, політична воля до втілення реформи.
  • Наявність у владі команди реформаторів, людей, які здатні не тільки ініціювати реформи, а й впроваджувати їх в життя засобами державного управління.
  • У країнах з високим рівнем корупції, обов’язковою умовою реформ є послідовне подолання корупції у системі державного управління та в інших сферах суспільного життя.
  • У країнах, що розвиваються, вдалою формою стимулювання економічного розвитку є поєднання масштабної дерегуляції і технологічної модернізації.
  • Широке інформування громадськості щодо процесу реформи та її наслідків для суспільства.
  • Достатньо високий рівень довіри суспільства до реформ, що досягається шляхом прозорості їх реалізації.

Автори-упорядники аналітичної доповіді: Володимир Фесенко, Ігор Попов, Олександр Леонов, Мамука Мачаваріані, Наталія Новакова, Марія Олексійчук.


Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

2 серпня 2011 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Василь Волга "трошки" втратив почуття міри
2 серпня 2011 року
Леонов Олександр Валентинович:
Европейское общество все меньше воспринимает мигрантов как часть себя
2 серпня 2011 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
О.Мороз не хоче віддавати іншій людині справжнє керівництво партією
1 серпня 2011 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Ризик арешту Тимошенко зростає
архів коментарів

Персональний кабінет